A1 ΑΠΟΤΕΛ 11ης ΑΓΩΝ.

Στην Α1 ανδρών

Ο Άι... Βασίλης δεν πήγε Δράμα και έστειλε τα «δώρα» στο ΟΑΚΑ

(Φωτογραφία: Intime )

Αυτό και αν ήταν έκπληξη! Ο Ολυμπιακός πήγε στη Δράμα για να διερύνει με μια ακόμη εύκολη νίκη το αήττητο σερί του στην Α1 Ανδρών, όμως, ο ΚΑΟΔ πέτυχε τη νίκη-βόμβα (ΚΑΟΔ - Ολυμπιακός 75-69) που αλλάζει τις ισορροπίες στην αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Α1 και τελευταίας μέσα στο 2013. Οι Πειραιώτες έπαιξαν χωρίς Σπανούλη και Πέτγουεϊ και ουσιαστικά γνώρισαν την δεύτερη σερί ήττα τους μετά τον αποκλεισμό στο Κύπελλο.

Λίγο νωρίτερα, ο Παναθηναϊκός δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα για να διατηρήσει το αήττητο του ΟΑΚΑ κόντρα στον ΠΑΟΚ που το... πάλεψε για ένα ημίχρονο (ΠΑΟ - ΠΑΟΚ 81-61).

Ο συνδυασμός των δύο παραπάνω αποτελεσμάτων, δίνουν μεγάλο προβάδισμα στους «πράσινους» για την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

Τέλος, στο κλειστό των Ιλισίων, ο Ηλυσιακός νίκησε τον Κολοσσό (Ηλυσιακός - Κολοσσός Ρόδου 74-62) και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Στα ματς του Σαββάτου είχαμε: Άρης - Ίκαρος Χαλκίδας 84-67, Τρίκαλα - Πανελευσιανιακός 70-59, Νέα Κηφισιά - Απόλλων Πάτρας 72-54 και Πανιώνιος - Ρέθυμνο 74-66.

Σε αναμετρήσεις για την 11η ημέρα της Α1 μπάσκετ ανδρών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Άρης -               Ίκαρος Χαλκίδας 84-67
Τρίκαλα -          Πανελευσινιακός 72-59
Νέα Κηφισιά - Απόλλων Πάτρας 72-54
Πανιώνιος -         ΑΓΟ Ρεθύμνου 74-66
ΚΑΟ Δράμας -         Ολυμπιακός 75-69
Ηλυσιακός -     Κολοσσός Ρόδου 74-62
Παναθηναϊκός -                ΠΑΟΚ 81-61